Централізована багатопрофільна клініко-діагностична лабораторія.

 

Централізована багатопрофільна клініко-діагностична лабораторія на базі міської лікарні №1 існує з 1979 року. Минулі роки показали, що ідея централізації виявилася правильною: використання сучасної апаратури, нових діагностичних технологій і концентрація висококваліфікованих кадрів в одній установі сприяло вирішенню головного завдання — поліпшення якості обслуговування населення м. Миколаєва.

Сьогодні Централізована багатопрофільна клініко-діагностична лабораторія обслуговує 24 лікувально-профілактичних заклади міста з населенням 490295 осіб – пацієнтів ЦПМСД міста, поліклінічних та стаціонарних відділень міських лікарень.

В тому числі цілодобово обслуговує 5 реанімаційних відділень 1 МЛ, 3 МЛ, 4МЛ, 2 ДЛ, ЛШМД та палати патології пологових будинків №1,2,3.

Колектив лабораторії складає 38 осіб, з них – 5 лікарів-лаборантів, 6 біологів, 17 фельдшерів-лаборантів, 10 молодших медсестер.

Очолює ЦБКДЛ

 

Тишко Наталія Іванівна

лікар- лаборант вищої категорії з клінічної біохімії.

Член Всеукраїнської асоціації клінічної хімії та лабораторної медицини.

Загальний стаж роботи в ЦБКДЛ складає 29 років.

 

 

 

 

 

 

Лабораторія оснащена сучасними аналізаторами:

Vitalab Selectra E, Нідерланди – виконує до 150 тестів на годину,

А-25, BioSystems, Іспанія – виконує до 250  тестів на годину,

ВА-400, BioSystems, Іспанія – виконує до 400   тестів на годину,

М200, Кітай – виконує до 120 тестів на годину.

 

Крім цих потужних автоматичних приладів, в лабораторії також працюють аналізатори виробництва Німеччини, Ірландії, Китаю, США.

В ЦБКДЛ щоденно виконуються усі види біохімічних, імунологічних, імуноферментних досліджень та діагностика системи гемостазу з використанням .реагентів всесвітньо відомих виробників:

BioSystems, Іспанія,  Cormay, Польща,  Steelex, Китай, DRG, Німеччина

В лабораторії виконуються біля 5 000 тестів щодня ( у 2017 році було виконано 1 233 540 безкоштовних досліджень). Окрім «рутинних»  аналізів, в лабораторії виконуються також дослідження, що відповідають вимогам сьогодення.

Наприклад, у 2018 році в зв’язку з загостренням епід. ситуації щодо кору лабораторія освоїла дослідження оцінки напруги імунітету до цього збудника.

Традиційно особлива увага приділяється контролю якості досліджень, що виконуються. Ведеться щоденний внутришньолабораторний контроль якості. Крім цього, лабораторія приймає участь в Європейскій Програмі Зовнішнього Контролю Якості «Prevecal», який проводить Національна Референсна Лабораторія (Іспанія). Має МІЖНАРОДНИЙ СЕРТИФІКАТ ЯКОСТІ в системі «Prevecal».

Також ЦБКДЛ приймає участь в раундах всеукраїнської програми перевірки професійного рівня «МПР» (між лабораторне порівняння результатів)  з клінічної біохімії, гемостазу та гепатитів.

Координатором програми являється Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ», Український Референс-центр з клінічної лабораторної діагностики та метрології. ЦБКДЛ має довідку про участь у програмі міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань з загальною оцінкою точності 100 %.

Лабораторія повністю комп’ютерізованая.  В 1 кварталі 2018 року закінчено підключення усіх ЛПЗ, що входять в сферу централізації, в єдину систему обміну результатами медичних аналізів пацієнтів між ЦБКДЛ та ЛПЗ за допомогою мережі Інтернет з метою прискорення отримання результатів. При розробці програми особлива увага приділялась збереженню конфіденційності інформації.

Зараз в кожній лікарні створено свою базу результатів біохімічних досліджень.

В лютому 2018 на базі ЦБКДЛ була проведена зустріч з представниками відділу лабораторного аудиту компанії Siemens Healthineers (Австрія) для підготовки плану оптимізації лабораторних процесів міста Миколаєва.