Спеціалізоване кардіологічне відділення для лікування хворих з гострим інфарктом міокарду

 

 

Спеціалізоване кардіологічне відділення для лікування хворих з гострим інфарктом міокарду з блоком реанімації та інтенсивної терапії в м. Миколаєві засновано у 1976 році, а з 1978р. функціонує на базі міської лікарні № 1 м. Миколаєва, та в даний час розгорнуто на 60 ліжок. В складі відділення 6 ліжок блоку реанімації та інтенсивної терапії.

 

Контактний телефон:

(0512) 57-21-26.

Відділення очолює

 

Ковальський Ігор Петрович

заслужений лікар  України, лікар віщої кваліфікаційної категорії, Голова Миколаївського обласного осередку громадської організації «Всеукраїнської Асоціації з невідкладної кардіології».

 

 

 

У відділенні працюють два заслужених лікаря України, лікарі вищої та першої кваліфікаційної категорії.

Усі лікарі відділення мають сертифікати державного експертного центру МОЗ України     «Належна  клінічна  практика  (GSP)»,   приймають  активну  участь  у міжнародних семінарах Європейського товариства кардіологів.

 

 

У відділення госпіталізуються хворі:

  • Гострий інфаркт міокарду — для вирішення питання реперфузійного лікування, чи при необхідності черезшкірного первинного втручання та переведення хворих у обласний кардіоцентр (фармакоінвазивна стратегія). Після стабілізації   стану,   хворі     переводяться   у реабілітаційне відділення на койки відновлюваного лікування.
  • Хворі на передінфарктний стан (нестабільні форми стенокардії) для перешкоджання гострого порушення коронарного кровообігу, після стабілізації стану — проведення дозованого фізичного навантаження -тредміл-стрес-тест для вирішення питання остаточного коронарного резерву та подальшої тактики лікування.
  • Хворі на аритмію для відновлювання нормального ритму серця, проведення через стравохідної ендокардіальної стимуляції, при необхідності ендокардіальної стимуляції, підбору антиарітмичної та антитромботичної терапії.
  • Хворі на рефлекторну артеріальну гіпертензію з кризовим перебігом.
  • Хворі з гострою декомпенсованою серцевою недостатністю.

 

На базі відділення функціонує кабінет для проведення навантажувальних проб, який оснащено сучасною апаратурою (тредміл обладнання для лікування невідкладних заходів). Навантажувальні тести проводять лікарі, які мають спеціальну підготовку у галузі проведення тестів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завідувач відділення Ковальський І.П., головний позаштатний кардіолог управління охорони здоров’я Миколаївської міської Ради, здійснює консультативний прийом у відділенні кардіологічних хворих кожен четвер з 13:00 — 16:00.